Araç kaldırma liftleri ya da yaygın adıyla oto liftleri, araç liftleri araçların dikey olarak yukarı kaldırılması için tasarlanan forklift çeşitleridir. Pascal basınç prensiplerine göre çalışan hidrolik liftler en çok tercih edilen ve en verimli olanıdır. Araç liftleri genellikle otomobil tamircilerinde, servis ve bakım noktalarında, araç muayene istasyonlarında ve oto ekspertiz dükkanlarında sağladıkları verim ile kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlar.

Araç Kaldırma Liftlerinin Çalışma Prensibi

            Araç liftleri hayatımızı kolaylaştırmaya devam ederken, hidrolik liftler gibi basit çalışma mantığına sahip oto liftlerinin çalışma prensipleri kimileri için büyüleyici olabiliyor. Sıvıların basınç altında kuvveti aynen iletme prensiplerine bağlı hareket eden hidrolik liftlerde bir kapalı sistemde bulunan sıvıya uygulanan basınç her noktaya eşit kuvvette ve hacmini değiştirmeden iletilmektedir. Bu durum ise bizlere çok küçük kuvvetler ile tonlarca ağırlıktaki araçlarımızı oto lift yardımıyla kaldırabilme imkânı sunmuştur.

Samsun Araç Kaldırma Lifti

            Araç lifti almaya karar veren bir sanayi erbabı iseniz ve hangi tür liftin size uygun olduğuna karar veremiyorsanız Vertex Otomotiv’e danışmadan lift almamanızı öneriyoruz. Samsun’da araç lifleri konusunda kendini kanıtlamış ve birçok çeşidi ile sizlerin isteğine cevap veren firma, 2008’den bu yana araç lifti ve otomotiv malzemeleri konusunda kendini kanıtlamıştır. Müşterilerine dünya standartlarında kalite ile hizmet vermeyi benimseyen Samsun’un en güvenilir oto lift firması Vertex Otomotiv, ihtiyacınıza uygun araç liftini bir hafta içinde üreterek iki yıl garantili olarak teslim ediyor.

Araç Kaldırma Lifti Çeşitleri

            Kullanım amacına göre kendi içerisinden ayrılan oto lift çeşitleri, dayanıklılıkları ve yük taşıma kapasitelerine göre farklılık göstermektedir. Bu farklılıkları beş adet Vertex ürünü ile sınırlandırabiliriz;

            -Vertex VRX-3000 Unlimited Power(Sınırsız Güç)

            -Vertex VRX-1000 Lastik Servis Lifti

          -Vertex VRX-2000 Bakım Servis Lifti

            -Vertex VRX-4000 Sütunlu Servis Lifti

            -Vertex VRX-6000 Rot Ayar Lifti

            Hala alabileceğiniz araç lifti hakkında fikir sahibi değil iseniz iletişim bilgilerimizden Vertex yetkililerine ulaşarak fikir alabilir, aklınıza takılan soruları gönül rahatlığı ile sorabilirsiniz. Samsun oto lift denilince akla gelen tek isim Vertex otomotiv uzman kadrosu ile her zaman hizmetinizdedir.